ChiroCenter

Click here to edit subtitle

Homeopatia

Określenie Homeopatia bierze swój początek z Greckich słów homeos (podobny) i pathos (cierpienie).

Homeopatia jest gałęzią medycyny opracowaną przez Niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna MD w 1794 roku. Jest ona oparta na pryncypium „podobne leczy podobne”. Doktor Hahnemann przeprowadził niezwykły eksperyment, aby wyjaśnić czemu ekstrakt z Peruwiańskiej kory,która wchodzi w skład lekarstwa o nazwie Chinina, był tak pożyteczny w leczeniu Malarii. Sam, będąc  zdrowy, zażył dawkę Chininy i odkrył, że podana osobie zdrowej, Chinina powodowała chwilowe symptomy podobne do symptomów malarii.  Jednakże, podana choremu na Malarię, miała silne właściwości lecznicze.

Professor William Tiller twierdzi, że to ciąg specyficznych informacji lub częstotliwości  zawartych w danym atomie a nie fizyczny kontakt zabija bakterię. Wierzy się żę Homeopatia działa raczej na podstawie aspectu fali informacji  poszczególnego środka leczniczego niż na aspekcie surowych szczegółowych danych i dlatego jest w stanie ukazać bardzo silne medyczne lecznicze działaniew odniesieniu do  jakiejkolwiek formy żywej. Aby lepiej zrozumieć jak działa Homeopatia Dr. William A Teller wyjaśnia, „jeśliby ktoś wziął zlewkę wody z bakteriami w środku i wrzuci do niej trochę  koloidu srebra (Ag), wszyscy wiemy że bakterie zostałyby zabite przez bakteriobójcze działanie cząsteczek Srebra (Ag).Generalna konkluzja wyciągnięta na podstawie takiej obserwacji mówi, że do zabicia bakterii niezbędny  był fizyczny kontakt srebra (Ag) z bakteriami. To, z kolei, doprowadziło do konkluzji, że środki farmaceutyczne działają w ciele ludzkim poprzez reakcje chemiczne typu kontaktowego a to doprowadziło w rezultacie do sformułowania tego co dzisiaj nazywamy medycyną chemiczną.   

Czego jednakże większość ludzi nie wie jest to, że gdyby ktoś wziął tubę fluorenscejcyjną trzymaną w pozycji poziomej i umieścił w niej cząsteczki  koloidu srebra i potem skierował wiązkę światła wydobywającą się z tej rozświetlonej tuby na zlewkę wody z bakeriami, to reakcja byłaby taka sama- to też zabiłoby bakterie w zlewce. Taki eksperyment dowodzi, że kontakt  fizyczny pomiędzy cząsteczkami Srebra i bakteriami wcale nie jest niezbędnym elementem procesu dla zabicia bakterii. Właściwie to więcej niż jeden typ fotonów pochodzących z całego spectrum emisji elektromagnetycznych (EM) uwikłuje się z falą przewodnika EM  z tuby fluoroscencyjnej i jest transpotowany do zlewki  wody co jest faktycznym zabójczym mechanizmem oddpowiedzialnym za śmierć bakterii”.

W swojej książce Dana Ulman, MPH mówi że w ciągu ostatnich ponad 200 lat stosowało i było gorącomymi adwokatami homeopatii całe szeregi wysoce respektowanych ludzi i  idoli ze świata kultury. Wśród tych idoli kulturowych byli prezydenci Stanów Zjednoczonych , sześciu papieży, JD Rockefeller, Charles Darwin, Mother Teresa, Mahatma Gandhi, i całe zastępy wielkich postaci literatury, liderów korporacji, gwiazdy sportu, swiatowej sławy muzycy, i monarchowie z praktycznie każdego państwa Europejskiego. Jedenastu prezydentów Stanów Zjednoczonych stosowało homeopatię lub sponsorowało ustawodawstwo zezwalające na praktykowanie Homeopatii (Lincoln, Tyler, Hayes, Garfield, Arthur, Harrison, McKinley, Coolidge, Harding, Hoover, and Clinton)...i  dwóch premierów Wielkej Brytanii Disraeli i Tony Blair. Matka Teresa była wielkim zwolennikiem Homeopatii. Studiowała ona Homeopatię pod kierunkiem Dr. Jai Chand, bardzo respektowanego homeopatę  z Indii, w celu niesienia pomocy członkom uboższych warstw społecznych. Czasami sama sobie aplikowała środki homeopatyczne. W roku  1950 otworzyła ona pierwszą kilnikę homeopatyczną w Kalkucie, a w dniu dzisiejszym istnieje w całych Indiach cztery homeopatyczne kliniki operowane przez jej organizacje dobroczynne.

Homeopatia jest uprawiana w Indiach przez najliczniejszą w całym świecie liczbę wykwalifikowanych fachowców, i szacunkowo mówi się o 300,000 homeopatów i więcej niż 300 szpitalach homeopatii  na całym sub-kontynencie. W chwili obecej istnieje w Indiach ponad 100 Homeopatycznych Wyższych Uczelni Medycznych, 24 w Stanach Zjednoczonych i 6 w Wielkiej Brytanii.

Królewska Rodzina w Anglii ma zatrudnionego na swoje usługi specjalistę od Homeopatii. W Europie, Homeopatia jest często częścią ujednoliconego systemu zdrowotnego, i wielu lekarzy posługuje się Homeopatią w codziennym leczeniu.

Homeopatia bierze na cel ukryte przyczyny poprzez stymulowanie procesu leczenia  stwarzając chwilowe  symilowane zakłócenie w stanie zdrowia. To zakłócenie, podczas gdy podobne do zaklócenia powodowanego przez faktyczną chorobę, zmusza ciało do zwiększenia wysiłku w celu wyzdrowienia. Działa ono głównie system nerwowy aby pobudzić do działania nasze wewnętrzne systemy uzdrawiające. Terapeutyczne zmiany jakie następują są rezultatem tej właśnie tych stymulacji, W porzypadku długotrwałych , chronicznych, stale nawracających stanów chorobowych takich jak ekzema, łuszczyca, migrena, ból szyi, zapalenie migdałów, zapalenie zatok, nieżyt żoładka, wrzodowe zapalenie okrężnicy, cukrzyca, kamienie nerkowe, nadciśnienie, problemy kręgosłupa, astma, etc. Homeopatia może przynieść rezultaty niezależnie od wieku, od noworodka do starości. Rezultaty mogą być natychmiastowe lub mogą wymagać czasu, mogą zająć tydzień, czasami miesiąc, każde ciało reaguje w odmienny sposób.