ChiroCenter

Click here to edit subtitle

Czego Możesz się Spodziewać

Z Chiropraktyką jest jak z planowaniem ogródka warzywnego: aby zebrać jak najlepsze plony wszystko musi odbywać się w ściśle określonym porządku. Aby nasz ogródek okazał się sukcesem musimy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników takich jak: rozmiar ogródka, wybrać najlepsze umiejscowienie, przebadać skład chemiczny gruntu, dopasować rodzaj warzyw w zależności od testów gruntu itd. Posadzenie niewłaściwych warzyw w niewłaściwym miejscu może drastycznie ograniczyć nasze palny a w niektórych przypadkach może przyciągnąć szkodniki lub zainicjować różne choroby warzyw. Każdy dobry ogrodnik wie że tajemnicą uzyskania wspaniałego ogródka to leży w przygotowaniu dobrej organicznej ziemi. Będ.ziesz potrzebował dodać kompostu i nawieźć gnojem aby wyrosły duże i zdrowe rośliny. Zupełnie tak samo dzieje się z ciałem człowieka. Potrzebujesz pożywienia, które wartościowe odżywczo, potrzebujesz słońca, dobrej wody pitnej, ćwiczeń fizycznych i jak najmniejszej dawki stresu jeśli chcesz być zupełnie zdrowy. Twoje ciało musi przejść przez ściśle określony plan opieki aby mogło samo się uzdrowić i aby było to w sposób właściwy i całkowity. W leczeniu Chiroptaktycznym istnieją trzy generalne fazy

 

Faza 1: Niesienie ulgi

Jeśli cierpisz z powodu bólu chcę Ci przynieść ulgę w tym cierpieniu. Moim głównym celem jest uśmierzenie Twoich symptomów. Większość ludzi wychodzi z założenia że jeśli nie czują bólu to wszystko z nimi jest w porządku-są zdrowi. Ból jest jednakże bardzo słabym wskaźnikiem  stanu zdrowia. Ból i ninne symptomy pojawiają się często dopiero kiedy choroba czy jakieś inne schorzenia są już w stadium zawansowanym. Dla przykładu, w przypaku dziury w zębie, choroby serca, cukrzycy, stresu czy problemów z kręgosłupem, ból pojawia się zwykle jako ostatni z symptomów.

Kiedy rozpoczniesz terapię u mnie ból będzie pierwszym z symptomów który zniknie, chociaż przyczyna Twojego stanu w dalszym ciągu pozostanie, chociaż w mniejszym stopniu, nieusunięta. Tak więc, w zależności od tego jak zaawansowany jest stopień Twojego schorzenia, będziesz mógł wymagać 2-3 wizyt w tygodniu przez od 2 do 10 tygodni.

 

Faza 2:    Korekcyjno/Uzdrawiająca

Faza Korekcyjna ma głównie na celu zapobieganie natychmiastowych nawrotów symptomów, jest konieczne kontynuowanie zabiegów pomimo że oryginalne  symptomy zanikły. Poprzez tę fazę ciało ma szansę aby wyzdrowienia w sposób bardziej kompletny, a w rezultacie pomóc w zapobieganiu urazom. W zależności od indywidualnej sytuacji każdego z pacjentów doradzę Ci kiedy masz zacząć w domu robić  ćwiczenia fizyczne i rozciąganie aby przyśpieszyć proces gojenia. Zazwyczaj potrzeba 1-2 wizyt sprawdzających w miesiącu przez okres 6-12 miesięcy, zależnie od ogólnego stanu Twojego zdrowia i jak poważny był Twój przypadek .


Faza 3: Dbałość o Zdrowie Fizyczne

Pielęgnacja jest kluczem do sukcesu kiedy chodzi o Zdrowe Życie. Kiedy Twoje ciało powróci kompletnie do zdrowia, jest bardzo istotne wracać do gabinetu na okresowe badania kontrolne i ewentualne nastawienie kręgosłupa aby uniknąć ewntualnych problemów w przyszłości. Tak ja w ogrodnictwie musisz dbać o swoje rośliny przez cały sezon, tak samo każdy powinien kontynuować okresowe wizyty u Chiropraktora w trosce o swoje zdrowie. Zwykle wizyty okresowe u Chiropraktora są zalecane raz w miesiącu, w zależnośco od Twojego stylu życia,otoczenia zewnętrznego i pierwotnego problemu.