ChiroCenter

Click here to edit subtitle

Chiropraktyka jest jedną z gałęzi medycyny która skupia się na zaburzeniach układów mięśniowokręgowego i nerwowego i wpływem tych zaburzeń na ogólny stan zdrowia. Chiropraktycy posiadają szeroką gamę umiejętności diagnostycznych i są wykwalifikowani  w dziedzinie usuwania  strukturalnych zniekształceń, rekomendowania zestawów ćwiczeń rehabilitacyjnych, jak również konsultowania w sprawach dotyczących właściwego odżywiania i stylu życia.


Ważne jest jest aby odnotować że aby we właściwy sposób wyeliminować przyczynę choroby chiropraktycy starają się najpierw dociec samego jej źródła. Dla przykładu, czy w przypadku kiedy  ból głowy na który cierpiałeś/cierpiałaś przez cały tydzień był spowodowany wysunięciem kręgu lub podrażnieniem nerwu, czy będziesz kontynuować branie środków przeciwbólowych w nieskończoność czy raczej zdecydujesz się ustawienie kręgów aby zlikwidować przyczynę bólu?

Lekarze Chiropraktyki  stosują  naturalne, pozbawione środków farmakologicznych, nie-inwazyjne metody opieki zdrowotnej poprzez zlokalizowanie, analizowanie i manualne nastawianie nawichnięć kręgowych, określanych mianem sublokacji wertebralnych. Wertebralna sublokacja to nic innego co wypadnięcie kręgów z właściwego położenia  względem  siebie które podrażnia jednocześnie nerw co powoduje zakłócenia pomiędzy komórkami mózgu a tkanką którejs z komórek na przykład komórki serca.

 

Jakie są  powstawania przyczyny sublokacji?

Istnieje cały szereg przyczyn postawania sublokacji  na jakie jesteśmy narażeni w naszym codziennym życiu. Przyczyny te można podzielić na grupy jako: fizyczne, chemiczne i emocjonalne.


Przyczyny Fizyczne to te spwodowane w wyniku jakiegoś urazu ciała, powtarzjących się ciągle tych samych ruchów  wstrząsających  kręgosłupem, złe nawyki postawy, i słaba ogólnie muskulatura kręgosłupa.


Przyczyny Chemiczne obejmują strefy takiej jak: niewłaściwe odżywianie się i  złe nawyki w odżywianiu, branie narkotyków i nadużywanie alkoholu, chemiczne toksyny które spożywamy w tym co jemy, zanieczyszczone powietrze którym oddychamy, i woda którą pijemy. Środki chemiczne które wchłaniamy są dla naszych ciał szkodliwe i zmniejszają możliwosć optymalnego funkcjonowania i redukują w znacznym stopniu naszą zdolność pomyślnej adaptacji i zwalczania stresów zewnętrznych i wewnętrzych-czyniąc nas bardziej podatnymi na sublokacje kręgowe.


Przyczyny Emocjonalne odnoszą się do stresów. Nadmierny poziom stresu lub nieadekwatny stopień umiejętności  radzenia sobie ze stresem mogą wyczerpać naturalne zasoby naszego ciała z umijętności utrzymywania normalnych funkcji. Efekty stresu emocjonalnego które zostały szeroko udokumentowane w wynikiu różnych badań naukowych mogą mieć bardzo poważny negatywny wpływ na nasz system immunologiczny, czyniąc nasze cialo podatnym na różne urazy i choroby.

Jest pięć komponentów odpowiedzialnych za powstawanie kompleksu wertebralnych sublokacji (VSC).


1. Kinezjopatologia-utrata zdolności kręgów utrzymania się w normalnej pozycji i ruchu w stosunku do sąsiadującego kręgu często powodująca ostre podrażnienie nerwu.


2. Miopatologia-patologiczne zmiany w mięśniach które pomagają utrzymywać kręgi w miejscu. Sublokacja może podrażnić nerw, który w natępstwie może spowodować spazm mięśnia, który zacznie wypychać przywiązany do niego kręg z jego właściwego miejsca, co jeszcze bardziej podrażni nerw.


3. Neuropatologia-zakłócenie normalnego przepływu energii wzdłuż włokien nerwowych, podrażnienie lub uraz nerwu rdzeniowego poprzez ucisk, naciągnięcie lub w najczęściej spotykanymprzypadku podrażnienie chemiczne od sąsiadujących struktur kręgowych. 

 

4. Histopatologia-patologiczne zmiany komórek kręgowych w postaci nienormalnych narośli kostnych pojawiających się na ciele kregosłupa i stawów, zwłóknienie i zrastanie się mięśni kręgosłupa, więzadeł, dopływu krwi i ścięgien, jak również odwodnienie i degeneracja dysków kręgosłupa.


5. Patofizjologia-zmiany chemiczne ciała zachodzące w rejonie kręgosłupa do których zalicza się biochemiczne pozostałości uszkodzonych tkanek po stanie zapalnym i inne biochemiczne odpadki.


Żeby rozpocząl się prawidłowy proces leczenia  i rehabilitacji najpierw musi zostać wyeliminowany każdy z komponentów sublokacji. Chociaż pełne zrozumienie wszystkich elementów procesu leczenia nie jest konieczne, powinieneś/powinnaś sobie zdawać sprawę ze złożoności całego procesu leczenia. Pacjenci powinni również wiedzieć że ból jest tylko małym elementem składowym większości chorób i dolegliwości.


Ból jest tylko bardzo słabym wskaźnikiem tego jakiego w przyszłości leczenia będziesz wymagać bo ból ustępuje dużo wcześniej niż kompletny proces leczenia tkanek zostanie całkowicie zakończony i zostanie przywrócona calkowita swoboda ruchowa.

Jeśli nie zostaną właściwie potraktowane, zmiany będą postępować stopniowo na coraz gorsze, co może doprowadzić do przewlekłego, chronicznego bólu, stanu zapalnego, artretyzmu, powstawania w  mięśniach punktów zapalnych, kostnych narośli typu ostrogi, trudności w poruszaniu, ogólna słabość mięśni i ich spazmy . Chiropraktycy znali niebiezpieczeństwa związane z kręgowymi sublokacjami od samych początków formowania się ich profesji. Liczne badania naukowe wykazują ogromny szkodliwy wpływ jaki sublokacje mają na tkankę ciała. Aby być dałkowicie zdrowym, niezbędne jest aby Twój system nerwowy pracował bez żadnych zakłóceń w formie sublokacji. Chiropraktycy sa jedynymi w pełni wykwalifikowanymi profesjonalistami branży medycznej  którzy potrafią właściwie wykryć, zlokalizować, i skorygować skutki kompleksu sublokacji kręgowych poprzez opiekę chiropraktyczną.